Recenzia Remington PROluxe S9100

Žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100 sľubuje vykúzliť účes na profesionálnej úrovni. Vďaka špeciálnym moderným technológiám dokáže aj nepoddajné vlasy premeniť na krásne hladké. Ich styling by vám mal, aspoň podľa informácií výrobcu, vydržať celých 24 hodín. A reálne skúsenosti zákazníkov to potvrdzujú. Poďme sa teraz podrobne pozrieť na jednotlivé funkcie, výhody a prípadne aj nevýhody tohto produktu.

Parametre

Materiál žehliacich plôchkeramika
Starostlivosť o vlasytechnológie OPTIheat
Automatické vypnutieáno
Regulácia teplotyáno
Doba nahriatia15 sekundy
Zobrazovacie zariadeniedisplej
Zámok teplotného nastaveniaáno
Otočný kabeláno
Teplotný rozsah v °C150–230

Ako sa s ňou upravujú vlasy

Žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100 využíva inovatívne technológie, vďaka ktorým môžete vytvoriť veľmi pekný účes – či už sú vaším cieľom krásne hladké vlasy, alebo naopak bujné kučery. Podľa spokojných užívateliek vydržia takto upravené vlasy naozaj celý deň, tak ako to sľubuje výrobca.

So žehličkou sa pritom veľmi dobre pracuje. Je ľahká, takže sa nemusíte báť, že by vás počas úpravy vlasov rozboleli ruky. Manipulácia je jednoduchá a pri správnom užívaní produkt nestrapatí vlasy ani za ne neťahá. Pokiaľ ste však začiatočník a žiadnu žehličku ste doteraz nevyužívali, môže sa stať, že vám bude chvíľku trvať, než si zažijete správny návyk. V opačnom prípade hrozí, že prístroj bude trhať vlasy. Naučiť sa s ňou pracovať je však ľahké a určite to rýchlo zvládnete.

Žehlička je vyrobená z keramiky a pekne kĺže po vlasoch. Má zaoblené hrany, ktoré umožňujú vytváranie pekných lokien. Po zapojení do zásuvky sa zvládne nahriať iba za 15 sekúnd, čo je v porovnaní s konkurenciou skvelé. Ide však o nahriatie na nižšiu teplotu. Pokiaľ by ste chceli prístroj nahriať až k dvom stovkám stupňom a viac, musíte počítať, že sa táto doba prirodzene predĺži, a to zhruba na pol minúty a viac. Stále je to ale rýchlovka a žiadne veľké zdržiavanie vám teda nehrozí.

Následne vám celá úprava vlasov pravdepodobne nezaberie viac ako pár minút, takže ju môžete pokojne využívať, aj pokiaľ máte inak nabitý diár.

Žehlička je vybavená dostatočne dlho šnúrou, teda s ňou môžete v pohode pracovať, aj keď máte zásuvku ďalej od zrkadla. Kábel je navyše otočný, čo znamená, že vám nebude pri práci nijako zaviazať a určite sa vám ani nezamotá.

Výhodou je aj umiestnenie tlačidiel na bočnej strane prístroja. Nehrozí teda ich nechcené prepínanie počas žehlenia.

Po hodine nečinnosti sa žehlička sama vypne. Nemusíte sa preto báť bezpečnostných rizík v prípade, že by ste na ňu náhodou zabudli. Môže sa zdať, že hodina je zbytočne veľa (a ja súhlasím), ale je to medzi žehličkami na vlasy štandard.

Prístroj sa vyrába v jemne ružovej farbe a má veľmi pekný, elegantný design. Navyše k nemu dostanete praktické púzdro. To sa výborne hodí predovšetkým na cesty. Môžete v ňom ale žehličku skladovať aj doma. Nebude vám tak nikde zaviazať a nemusíte sa báť, že by pri bežnej prevádzke v kúpeľni došla k úhone.

Plusom je aj cena, ktorá nie je nijako závratne vysoká – začína zhruba na 50 €, čo je vzhľadom ku kvalite výrobku veľmi rozumná čiastka.

Teplota a typ vlasov

Čo sa týka teploty, je žehlička Remington PROluxe S9100 veľmi variabilná. Voliť totiž môžete hneď z deviatich teplotných stupňov, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 150 do 230 °C. Ideálne je voliť teplotu podľa typu vašich vlasov. Tak sa vyhnete ich zbytočnému poškodzovaniu.

 • Pre jemné alebo akokoľvek oslabené či poškodené vlasy je lepšie pohybovať sa na spodnej hranici teplotnej škály. Žehličku si ideálne nastavte na 150-170 stupňov.
 • Ak sú vaše vlasy „normálne“ a zdravé, môžete si dovoliť zvýšiť teplotu na 180 – 200 stupňov.
 • Pre silné, kučeravé a veľmi nepoddajné vlasy budete musieť rozohriať prístroj na najvyššie teploty, teda na 210-230 stupňov. Treba dodať, že používateľky s týmto typom vlasov si prístroj veľmi chvália. Aj ťažko tvarovateľné vlasy sa podľa ich skúseností dokážu premeniť na hladký a elegantný účes, ktorý vydrží.

O stave nahriatia vás bude informovať praktický displej. Zvolenú teplotu si môžete tiež uzamknúť, takže tlačidlá pri prevádzke nejdú prepínať. Žehlička má zároveň pamäťovú funkciu. Prístroj bude teda po opätovnom zapnutí nastavený na rovnakú teplotu, akú ste používali naposledy, čo príjemne šetrí čas.

Špeciálne funkcie žehlenia

Žehlička disponuje niekoľkými inovatívnymi funkciami, ktoré zaisťujú jednak jednoduchú úpravu vlasov, jednak ich ochranu pred poškodením.

Technológia OPTIheat umožňuje vysielanie tepla práve tam, kde je ho najviac potrebné. Prístroj tak bude viac zahrievať hustejšie časti vlasov, najmä pri korienkoch. Naopak končeky, ktoré by ľahko mohli podľahnúť lámaniu, zahreje menej. Výsledkom bude nielen účes, ktorý dlhšie vydrží, ale predovšetkým zdravé vlasy, ktoré úpravou nijako neutrpia. Podobne funguje väčšina žehličiek na vlasy, len každý výrobca používa iné označenie pre túto „novú“ technológiu.

Druhou špeciálnou technológiou je funkcia Pro+. Tá zaisťuje automatické nastavenie teploty na optimálnych 185 stupňov. Jedná sa o jemnejšiu úpravu, ktorá je pre zdravie vlasov určite prospešnejšia. S týmto nastavením sa nemusíte báť používať žehličku častejšie.

Žehličke bohužiaľ chýba funkcia ionizácie, ktorou niektoré prístroje z tejto cenovej kategórie bežne disponujú. Ionizácia zabraňuje nechcenému elektrizovaniu vlasov, takže by ju ocenili predovšetkým používateľky s týmto problémom.

Máte záujem o inú recenzovanú žehličku na vlasy?

Zistiť cenu
9Expert Score
Remington PROluxe S9100

Žehlička Remington PROluxe S9100 sa osvedčila na úpravu všetkých typov vlasov. Účes, ktorý s jej pomocou vytvoríte, nielen pekne vyzerá, ale aj dlho vydrží. Práca so žehličkou je ľahká a nezaberie ani príliš veľa času. Cena je, vzhľadom na ponúkané funkcie, prívetivá. Zákazníčky si ju napospol pochvaľujú a je pomerne ťažké nájsť nejakú nevýhodu. Ak teda hľadáte spoľahlivého pomocníka, ktorý vám nahradí nejednu návštevu kaderníckeho salónu, nebudete najskôr sklamaní.

Plusy
 • Zaistí hladký účes, ktorý vydrží až 24 hodín a zároveň chráni vlasy pred poškodením
 • So žehličkou sa ľahko pracuje – je ľahká a ľahko sa ovláda
 • Cena je v porovnaní s konkurenciou priaznivá
Mínusy
 • Začiatočníci môžu mať problém so správnou manipuláciou a žehlička potom ťahá vlasy
 • Chýbajú ionizačné funkcie

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo