Recenzia BaByliss ST395E

Hľadáte kvalitnú parnú žehličku na vlasy, ktorá skrotí aj nepoddajné kučery a nepoškodí ani tie najjemnejšie vlasy? Potom vás určite zaujme BaByliss ST395E, ktorá je plnohodnotnou konkurenciou známejších a drahších značiek. Za cenu okolo 60 € má táto žehlička na vlasy nielen parnú funkciu, ale aj ionizér, titanokeramický povrch žehliacich plôch, rozčesávacie hrebene a prehľadný displej. Čo ešte vie a aké má slabiny? Podrobnú recenziu prinášame v nasledujúcich odsekoch.

Parametre

Materiál žehliacich plôchtitanokeramický povrch
Starostlivosť o vlasyionizér, naparovanie a hydratácia
Automatické vypnutieáno
Regulácia teplotyáno
Doba nahriatia30 sekundy
Zobrazovacie zariadeniedisplej
Zámok teplotného nastaveniaáno
Otočný kabeláno
Teplotný rozsah v °C170 - 230

Ako sa s ňou upravujú vlasy

Hydratácia a starostlivosť sú to hlavné, čím sa má parná žehlička BaByliss odlišovať od svojej konkurencie. No, prezradím vám, že to zase také unikátne vlastnosti nie sú a nájdete ich bežne aj pri iných modeloch. Pred žehlením s parnou funkciou je potrebné najprv naplniť nádržku na vodu. A tu je prvý kameň úrazu, pretože sa do nej zmestí maximálne 8 ml vody a v priebehu žehlenia vlasov je často nutné proces prerušiť a vodu doplniť.

Akonáhle nastavíte potrebnú teplotu, rozbehne žehlička rýchle nahrievanie. Aj keď výrobca presný čas na zahriatie môžeme potvrdiť, že do 20 sekúnd je parná žehlička BaByliss pripravená do akcie. Pochopiteľne na najnižšiu teplotu. Zostáva len vybrať jednu z troch výšok rozčesávacieho hrebeňa a môžete sa pustiť do žehlenia.

Parné funkcie je poznať na výslednej kvalite vlasov. Po narovnaní žehličkou BaByliss bude vaša hriva výrazne menej vysušená, než pri použití obyčajnej žehličky bez pary a ionizéra.

Aj vaše ruky rozhodne spoznajú, akú žehličku ste si vybrali – parná BaByliss ST395E je totiž typická svojou vysokou hmotnosťou. Váži cez 700 g, čo je oproti iným obľúbeným žehličkám na vlasy zhruba dvojnásobok. Ospravedlnením môže byť snáď len skutočne kvalitná a robustná konštrukcia, ale tá vás od unavených paží pri žehlení vlasov nezachráni.

   

Ako sa s ňou upravujú vlasy

Hydratácia a starostlivosť majú byť to hlavné, čím sa má parná žehlička BaByliss odlišovať od svojej konkurencie. No, prezradím vám, že to zase také unikátne vlastnosti nie sú a nájdete ich bežne aj pri iných modeloch. Pred žehlením s parnou funkciou je potrebné najprv naplniť nádržku na vodu. A tu je prvý kameň úrazu, pretože sa do nej zmestí maximálne 8 ml vody a v priebehu žehlenia vlasov je často nutné proces prerušiť a vodu doplniť.

Akonáhle nastavíte potrebnú teplotu, rozbehne žehlička rýchle nahrievanie. Aj keď výrobca presný čas pre zahriatie medzi parametrami neuvádza, môžeme potvrdiť, že do 20 sekúnd je parná žehlička BaByliss pripravená do akcie. Pochopiteľne na najnižšiu teplotu. Zostáva len vybrať jednu z troch výšok rozčesávacieho hrebeňa a môžete sa pustiť do žehlenia.

Parné funkcie je poznať na výslednej kvalite vlasov. Po narovnaní žehličkou BaByliss bude vaša hriva výrazne menej vysušená, než pri použití obyčajnej žehličky bez pary a ionizéra.

Aj vaše ruky rozhodne spoznajú, akú žehličku ste si vybrali – parná BaByliss ST395E je totiž typická svojou vysokou hmotnosťou. Váži cez 700 g, čo je oproti iným obľúbeným žehličkám na vlasy zhruba dvojnásobok. Ospravedlnením môže byť snáď len skutočne kvalitná a robustná konštrukcia, ale tá vás od unavených paží pri žehlení vlasov nezachráni.

Pre pohodlnejšiu manipuláciu je žehlička vybavená otočnou šnúrou, ktorá sa vám nebude zamotávať. Vďaka ultrarýchlej rekuperácii teploty sa BaByliss nielen strelhbito nahrieva, ale tiež nemusíte čakať večnosť na jej vychladnutie. Na odkladanie rozohriatej žehličky počas úpravy účesu pridáva výrobca do balenia aj teplovzdornú podložku.

Teplota a typ vlasov

Žehlička BaByliss je vhodná pre všetky typy vlasov, od tých najjemnejších až po nepoddajné husté kučery. Nastaviť si môžete päť rôznych teplotných stupňov.

Pri voľbe najnižšej teploty 170 ° C sa vďaka parnej funkcii postará o dokonalú hydratáciu jemných vlasov. Vďaka kĺzavému titanokeramickému povrchu sa nemusíte báť ani toho, že by sa vlasy štiepili a lámali. Parná žehlička ich naopak uhladí a dodá výslednému účesu prirodzený lesk.

Normálne vlasy môžete žehliť aj na nižšiu teplotu, než pri obyčajných žehličkách. Para totiž medzi vlasmi dobre prestúpi, zvláčni ich a zaistí, aby ochotne prijali vytúžený tvar. Pokiaľ ale máte na hlave divokejšie vlny, neváhajte BaByliss zapnúť na vyšší výkon.

Neobyčajná narovnávacia schopnosť pri vyššej teplote až do 230 ° C si poradí aj s nepoddajnými kučeravými vlasmi. Pre majiteľky hustej štice je ideálne vysunúť rozčesávací hrebeň na maximum a vlasy si rozdeliť do menších sekcií (takýto postup je ale odporúčaný u všetkých žehličiek). Podľa užívateľských recenzií stačí aj napriek tým najkučeranejším prameňom prejsť žehličkou maximálne dvakrát, aby sa dostavil výsledok v podobe hladkých rovných vlasov bez krepatenia.

Parná žehlička sa používa na suché vlasy. Potrebnú vlhkosť do vlasov dodá žehlička sama, a to práve vo forme pary, ktorá vlasy hydratuje a umožní zároveň dokonalý styling.

Špeciálna funkcia žehlenia

BaByliss ST395E žne kladné ohlasy hlavne v troch bodoch: para, ionizácia a integrovaný hrebeň. Poďme sa na ne pozrieť podrobnejšie.

Parná funkcia zaisťuje lepšiu poddajnosť vlasov. Dochádza pritom k otvoreniu vlasovej štruktúry, takže pokiaľ používate ošetrujúce prípravky, balzamy a oleje, lepšie preniknú do hĺbky. Para preniká aj medzi jednotlivé vlasy a postará sa tak o rovnomernú úpravu každého prameňa. Zároveň je žehlenie s parnou funkciou aj skvelým ošetrením pre suché vlasy, ktoré para intenzívne hydratuje.

Ionizácia spôsobuje zmenu elektrického náboja v nepatrných molekulách na povrchu každého vlasu. Kladný náboj, ktorý sa považuje za škodlivý, sa pri ionizácii mení na záporný. Vďaka tomu potom vlasy pôsobia zdravšie, sú hladké a lesklé, o poznanie menej sa štiepia a nemajú sklon k lámavosti.

Chválu zasluhuje tiež hrebeň, ktorý je v podstate súčasťou žehliacich plôch a je možné ho nastaviť do troch rôznych polôh. Uľahčuje prenikanie pary medzi vlasmi, takže zvládnete žehliť efektívne aj väčšie pramene. Styling a vyrovnávanie vlasov vďaka žehleniu s hrebeňom zvládnete rýchlejšie.

Zaujímajú vás iné recenzované žehličky na vlasy?

Zistiť cenu
8.6Expert Score
BaByliss ST395E

Značka BaByliss je stálicou v sortimente parných žehličiek, a typ ST395E sa drží tradičnej kvality. Parná funkcia a ionizácia o vaše vlasy sa pri žehlení starajú, aby bol výsledný účes lesklý a vlasy neboli vysušené a krepaté. Rozčesávací hrebeň uprostred žehliacich plôch a možnosť nastaviť teplotu až po 230 ° C zaručujú ľahké narovnanie aj u veľmi nepoddajných a hustých vlasov. Trochu nepohodlnou vlastnosťou je vysoká váha žehličky, kvôli ktorej môžu majiteľky bujnej kučeravé štice ku koncu žehlenia už mať trochu unavené ruky. Za priemernú cenu je to ale poctivá a odolná parná žehlička.

Plusy
 • hydratuje a chráni vlasy pred poškodením
 • poradí si aj s hustými kučerami
 • hrebeň na žehliacich plochách uľahčuje styling
Mínusy
 • vyššia hmotnosť žehličky
 • malý objem nádržky na vodu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo