Recenzia Concept IL3020 Perfect Skin

Epilátor Concept IL3020 Perfect Skin využíva technológiu intenzívneho pulzného svetla (IPL), ktorá sľubuje bezbolestné a dlhodobé odstránenie chĺpkov prakticky na celom tele. Ponúka dva rôzne veľké nástavce, dva špeciálne režimy a hneď päť stupňov intenzity. Je skutočne tak dobrý, ako sľubuje výrobca? Alebo na ňom zákazníci našli aj nejaké tie muchy?

Parametre

Počet pinziet
Počet rýchlostí
Údržba
Napájanie

Recenzia

Epilátor Concept IL3020 Perfect Skin funguje na báze intenzívneho pulzného svetla. Tento spôsob epilácie je bežne ponúkaný aj v kozmetických salónoch. Vďaka dostupnosti IPL epilátorov si ho však môžete dopriať z pohodlia domova a za výrazne nižšiu cenu.

Prístroj chĺpky na rozdiel od bežnej depilácie nevytrháva. Funguje tak, že vysiela záblesky, ktoré sa dostávajú pod povrch pokožky. Chĺpky tu v podstate vypália a zničia aj s korienkami. Metóda je pre kožu úplne bezpečná – používatelia sa zhodujú, že nikdy nedošlo k popáleniu kože ani inému podráždeniu. To je veľká výhoda oproti napríklad žiletkám, ktoré mnohým ľuďom spôsobujú nevzhľadné a nepríjemné vyrážky.

Ďalšou výhodou je, že epilátor môžete bez starostí použiť prakticky na akúkoľvek časť tela. To uľahčujú dva rôzne nástavce. Prvý z nich má veľkosť aplikačného okienka 4 cm2. S jeho pomocou ošetríte pomerne rýchlo väčšie plochy – teda hlavne nohy, ruky, chrbát alebo napríklad brucho. Môžete ho použiť ale aj na líniu bikín alebo podpazušia.

Menší nadstavec je určený predovšetkým na tvár. Veľkosť aplikačného okienka v tomto prípade je 2 cm2, takže môžete lepšie zacieliť na malé plochy, ako sú tváre, brada alebo priestor nad hornou perou. Tento nástavec je opatrený červeným filtrom, ktorý zabraňuje podráždeniu pokožky, a to aj v prípade, že ju máte citlivejšiu.

Model je určený ako pre ženy, tak aj pre mužov. Niektorých mužov ale možno sklame, že ho nemožno využívať na odstránenie fúzov.

Dizajn

Epilátor Concept IL3020 je vzhľadovo elegantný a príjemne sa drží v ruke vďaka dobre tvarovanej rukoväti. Je ľahký, takže sa nemusíte báť únavy pri dlhšom používaní. Bohužiaľ je k dispozícii len jedna farebná variácia – biela v kombinácii s ružovou, ktorá však vyzerá veľmi pekne. Ružová by ale mohla odradiť niektorých mužských užívateľov. Spolu s epilátorom dostanete aj praktické puzdro, do ktorého ho môžete uložiť.

Napájanie

IPL epilátor Concept IL3020 sa nabíja priamo zo siete. Musíte ho mať teda pri práci neustále v zásuvke. Pre niekoho je to nevýhoda, pretože kábel môže pri práci trochu prekážať. Na druhú stranu môžete prístroj používať, ako dlho potrebujete a nemusíte sa obávať vybitia batérie. Kábel je navyše dostatočne dlhý, takže nemusíte byť v bezprostrednej blízkosti elektrickej zásuvky a nehrozí ani jeho zamotanie.

Programy a ovládanie

Deň pred samotným použitím prístroja je potrebné si dané miesto oholiť žiletkou. Pre niekoho to môže byť obťažujúca strata času navyše, ale jedná sa o nutnú procedúru pri používaní akéhokoľvek IPL epilátora. Druhý deň potom môžete pristúpiť k samotnému ošetreniu.

Ovládanie epilátora Concept IL3020 je jednoduché a veľmi intuitívne. Najprv nasaďte jednu z dvoch hlavíc podľa vášho výberu a prístroj zapojte do zásuvky.

Ošetrenie môže prebiehať v piatich rôznych stupňoch – to znamená, že je epilátor schopný vysielať záblesky v piatich intenzitách. Tú správnu vyberiete podľa fototypu vašej pleti. Tu je najlepšie pozrieť sa do návodu výrobcu. Všeobecne platí, že pri svetlejšej pleti volíte vyššiu intenzitu zábleskov a naopak. Treba povedať, že existujú aj modely, ktoré ponúkajú až desať stupňov intenzity. U nich teda bude zacielenie na typ vašej pokožky o poznanie presnejšie.

Akonáhle máte intenzitu nastavenú, priložíte jednoducho aplikačné okienko na pokožku a stlačíte tlačidlo. Prístroj následne vyšle osvetlený impulz, ktorý už odvedie svoju prácu. Skúsenosti používateľov potvrdzujú, že sa jedná o bezbolestný proces, pri ktorom môžete cítiť maximálne jemné brnenie.

Bezpečnosť použitia by mal zaisťovať aj senzor na ochranu očí. Výnimočne ale niektorí užívatelia zaznamenali problémy s následnou bolesťou očí a ich slzenie nasledujúc deň po použití epilátora.

Prístroj môžete spustiť v dvoch špeciálnych režimoch. Prvým z nich je režim Precision. Ten je vhodný na zle dostupné a citlivé partie – teda líniu bikín, podpazušia alebo tvár. Vysiela jednorazové impulzy, takže ošetrenie prebieha dostatočne pomaly, presne a šetrne.

Druhý režim sa volá Gliss a je určený na ošetrenie väčších plôch. Po stlačení tlačidla posúvate prístroj plynulo po tele a ten pritom vysiela záblesky v rade za sebou. Tento spôsob rozhodne šetrí čas, takže holením nôh už nestrávite zbytočné hodiny.

Je potrebné si uvedomiť, že životnosť prístroja je obmedzená. Epilátor Concept IL3020 Perfect Skin má k dispozícii cca 300 000 zábleskov. Na trhu pritom nájdeme aj modely, ktoré sa môžu chváliť vyššími číslami – bežne aj 400 000. Typickým zástupcom môže byť Braun Silk Expert PRO 5 pl5014 IPL, ktorého obstarávacia žena je zhruba o 100 euro vyššia ako u recenzovaného Conceptu. Zároveň ale ponúkne až 10 intenzít svetla, takže sa od neho dajú očakávať lepšie výsledky. Všeobecne sú tieto epilátory často výrazne drahšie.

Zároveň vyvstáva otázka, či je taký vysoký počet zábleskov nutný. Aj oných 300 000 je pre väčšinu ľudí úplne dostačujúce. Pri bežnom užívaní by mal totiž epilátor vydržať až 50 rokov. Po ich vyčerpaní je prístroj ďalej nepoužiteľný. Concept IL3020 disponuje praktickým displejom, ktorý vám počet zostávajúcich impulzov neustále ukazuje.

V začiatkoch používania, by ste mali vykonávať ošetrenie raz za dva týždne. Prvé výsledky sa potom dostavujú zhruba po mesiaci. Záleží však individuálne na type pleti a farbe chĺpkov, takže tu je to trošku stávka do lotérie. Napriek tomu väčšina používateľov potvrdzuje pomerne rýchle dosiahnutie dobrých výsledkov. Hladká pleť navyše väčšine ľudí vydrží skutočne dlho.

Nevýhodou IPL epilátora je, že niekoľko týždňov pred a po jeho užití nesmie byť pokožka vystavovaná slnečnému žiareniu. Na rýchle oholenie nôh pred dovolenkou pri mori je teda dosť nevhodný. Musíte na ošetrenie radšej myslieť zavčasu. K tomu vám ale pomôže praktická mobilná aplikácia Concept IPL, vďaka ktorej si môžete ošetrenie naplánovať. Tiež tu nájdete videonávod a rady ohľadom určenia fototypu vašej pokožky, a tým pádom voľby správnej svetelnej intenzity. Spomínaný Braun Silk Exper IPL je vybavený funkciou, ktorá automaticky rozozná fototyp vašej pokožky a dokáže sám určiť intenzitu lúča, čo používanie výrobku zjednodušuje.

Údržba epilátora je jednoduchá a nezaberie vám veľa času. Po vypnutí ho stačí nechať vychladnúť a potom utrieť vlhkou handričkou. V čistote je potrebné udržiavať najmä aplikačné okienka.

Pre koho je epilátor určený

Concept IL3020 Perfect Skin je epilátor vhodný pre všetkých – aspoň tak to uvádza výrobca. Napriek tomu je potrebné spomenúť, že najlepšie výsledky dosahuje u ľudí so svetlou pokožkou a tmavými chĺpkami. Pokiaľ sú teda vaše chĺpky skôr svetlé, je možné, že efektivita prístroja nebude taká vysoká.

IPL epilátor nemožno používať na tetovanie, pehy, materské znamienka alebo permanentný make-up. V prípade, že máte pochybnosti, je lepšie poradiť sa s dermatológom.

Cena

Cena epilátora Concept IL3020 Perfect Skin je veľmi prívetivá. Pohybuje sa totiž okolo dvesto euro, čo je v porovnaní s konkurenciou veľmi dobré. Pritom ponúka viac-menej podobné funkcie. Za relatívne málo peňazí teda dostanete celkom veľa.

Zaujímajú vás iné recenzované epilátory?

Zistiť cenu
8.4Expert Score
Concept IL3020 Perfect Skin

Epilátor Concept IL3020 Perfect Skin sa osvedčil ako výborný pomocník v boji proti nechceným chĺpkom. Užívatelia si napospol chvália jeho spoľahlivosť, rýchlosť i jednoduché ovládanie. Veľkým prínosom je, že ošetrenie je bezbolestné, môže sa využiť na celé telo a chĺpkov sa zbavíte na skutočne dlhú dobu. Počet výbojov u tohto modelu je skôr priemerný, napriek tomu stále dostačujúci. Intenzitu výbojov je možné u iných prístrojov nastaviť aj citlivejšie, teda až v desiatich rôznych stupňoch. Avšak aj päť, ktorými disponuje Concept IL 3020 je celkom v poriadku. Tento model je navyše pomerne lacný. Za nevýhodu môžeme označiť nutnosť holiť ošetrované miesta deň vopred, nemožnosť použitia v čase opaľovania aj fakt, že prístroj nemusí dobre fungovať na svetlejšie chĺpky. Všetky tieto skutočnosti sú ale späté s IPL technológiou ako takou a sú teda spoločné všetkým epilátorom tohto typu.

Plusy
 • bezbolestné odstránenie chĺpkov na celom tele
 • dva rôzne nástavce a dva režimy, vďaka ktorým si ošetrenie prispôsobíte svojim potrebám
 • cena
Mínusy
 • sieťový kábel môže prekážať
 • iba 5 stupňov intenzity, zatiaľ čo konkurencia ponúka až 10
 • nedá sa použiť na svetlejšie chĺpky

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo