Recenzia ROWENTA RY 8561 WH

Tyčový vysávač Rowenta RY8561 WH Clean & Steam Multi je bezvreckový model, ktorý okrem bežného vysávania zvládne aj parné čistenie, a to naraz. Horúca para ničí až 99,9 % všetkých baktérií a navyše zaistí ekologicky aj ekonomicky šetrné upratovanie, ktoré sa zaobíde bez čistiacich prostriedkov. Tohto pomocníka uvítajú aj alergici a majitelia domácich miláčikov.

Parametre

Typbezvreckový
Dĺžka kábla8 m
Akčný rádius10 m
Typ batérie-
Kapacita batérie-
Doba nabíjania-
Výdrž na jedno nabitie-
Stupne výkonu2
Ručný vysávačnie (len parný čistič)
Objem nádoby na prach0,5 l
Hmotnosť7 kg
Účinnosť vysávania na kobercevýrobca neuvádza
Účinnosť vysávania na podlahuvýrobca neuvádza
Príkon1 700
Hlasitosť84 dB
Rozmery VxŠxH (cm)119x36x26
HEPA filteráno
LED osvetlenienie
Mokré vysávanieáno
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťnie
Indikátor batérie-
Indikátor plnostinie
Príslušenstvosacia hubica, podstavec, 2 mini handričky, 2 penové kefy, 2 mopy, 4 filtračné kartuše a 1 filter, nástavec na čistenie kobercov, 6 kief na čistenie škár, koncentrátor pary, stierka

Predstavenie produktu

Vysávač Rowenta RY8561 WH Clean & Steam Multi disponuje tromi základnými funkciami:

 • Vysávanie
 • Parné čistenie
 • Parné čistenie pomocou ručného čističa

Tento parný čistič zvládne upratovanie všetkých podláh a povrchov. Oceníte ho ako pomocníka pri upratovaní parkiet, kachlí, vynilov aj kobercov. Práve vďaka niekoľkým typom nástavca si poradí s rôznymi povrchmi.

Parný čistič z dlhodobého hľadiska šetrí nielen čas, ale aj peňaženku. Vďaka horúcej pare nie je potrebné používať pri upratovaní žiadne čistiace prostriedky. Horúca para, ktorú prístroj ohreje počas 30 sekúnd, dokáže podľa výrobcu zničiť až 99,9 % všetkých baktérií a choroboplodných zárodkov. Čo zaisťuje naozaj hĺbkové upratovanie, ktoré je zároveň rýchle a jednoduché. Čistenie domácnosti bez použitia chémie je navyše šetrné k zdraviu i životnému prostrediu. Ocenia ho najmä alergici. Vysávač obstojí aj pri upratovaní po domácich miláčikoch, vysávanie chlpov mu nerobí problém.

Viacúčelový parný čistič zaistí umývanie okien, zrkadiel a iných sklenených povrchov. Ručný parný čistič s niekoľkými nástavcami umožňuje čistenie škár a ťažko dostupných miest v kúpeľni alebo kuchyni. Súčasťou vybavenia sú aj rôzne farebné kefy. Farby slúžia pre lepšiu orientáciu pri upratovaní (môžete si ich podľa farieb rozdeliť napríklad na upratovanie kuchyne, kúpeľne a toalety). Parný čistič dokonca dokáže narovnať a osviežiť textílie.

Tvrdé podlahy je možné počas upratovania vysávať a čistiť parou zároveň. Dva umývateľné mopy zo zmesi mikrovlákna a nylonu zaistia perfektnú čistotu podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Ten s hustejším nylonovým vláknom poslúži na vytieranie zaschnutých škvŕn a veľmi znečistených podláh. Druhý mop s vyššou koncentráciou mikrovlákna zase pomôže pri upratovaní všetkých podláh s menším až stredným znečistením.

Prístroj sa môže pochváliť veľmi jednoduchým a intuitívnym ovládaním. Horúcu paru, ktorú je možné aktivovať behom 30 sekúnd, je možné nastaviť podľa typu povrchu. Okrem prehľadného ovládacieho panelu je na prístroji hlavný vypínač a možnosť bezdotykovej výmeny mopov (pri ich výmene postačí nohou zošliapnuť okraje nástavca).

Pretože súčasťou prístroja je nádoba na vodu, má v sebe vysávač aj odvápňovaciu kazetu Anti Calc. Kazeta bráni poškodeniu prístroja vodným kameňom, čím predlžuje jeho životnosť.

Vysávač má ergonomickú rukoväť a kolieska, ktoré zaisťujú jednoduchú manipuláciu pri upratovaní aj prenášaní prístroja. Navíjač kábla a podstavec na parkovanie vo zvislej polohe umožní jeho úsporné uloženie. Navíjanie kábla ale nie je automatické, treba ho vždy namotať ručne.

Aby mohol prístroj čo najdlhšie a hlavne efektívne fungovať ako domáci pomocník, je potrebné dodržiavať pokyny výrobcu a starať sa o celé príslušenstvo. U tohto modelu je prakticky všetko umývateľné, v prípade mopov je možné prať aj v práčke. Penový filter v zásobníku na prach sa jednoducho vymení za nový, táto výmena by mala prebiehať každých šesť mesiacov. Oproti tomu filter vodného kameňa Anti Calc, ktorý je umiestnený za vodnou nádržkou, treba meniť každé 3 mesiace. Práve tu apeluje výrobca na dodržiavanie časového rozmedzia, ktoré zaisťuje správne a efektívne fungovanie výrobku, rovnako ako jeho životnosť.

Tiež hubicu vysávača je možné demontovať a umyť vo vode, výrobca odporúča nechať uschnúť celých 24 hodín pred vrátením do prístroja.

Mopové utierky môžete prať v práčke na 40 stupňov. Pokiaľ sa ich rozhodnete vyprať hneď po parnom čistení, počkajte, až celý prístroj vychladne. Pri odobratí utierok bezprostredne po upratovaní hrozí riziko popálenia.

Ako vysáva

Vysávanie a čistenie podlahy s týmto prístrojom zaistí rýchle a pomerne ľahké upratovanie celej domácnosti. Prístroj dokáže vysávať aj vytierať pomocou pary naraz, čo podstatne ušetrí čas. Vysávač disponuje cyklónovou technológiou, zaisťujúcou vysoký stupeň oddeľovania prachu zo vzduchu. V praxi to znamená dlhodobejšie výsledky upratovania, po ktorom nezostáva zvyškový prach, dopadajúci na všetky povrchy v domácnosti.

Pokiaľ sa počas upratovania rozhodnete pre pridanie pary, celý proces nastavenia trvá iba 30 sekúnd. Jednoduché ovládanie má dve tlačidlá – ECO a MAX. Nastavenie ECO je vhodné na parketové, laminátové alebo kamenné podlahy. Naopak nastavenie MAX sa hodí na čistenie dlaždíc a vinylových podláh.

Okrem parného vysávania môžete použiť aj ručný parný čistič, ktorým je možné vykonávať upratovanie všetkých plôch. Môžete s ním umyť okná, kúpeľňu, kuchyňu alebo iné časti domácnosti. Vďaka niekoľkým kefám dobre poslúži na škáry, rohy a ťažko dostupné miesta. Nevýhodou ale je, že ručný čistič je skutočne len na paru a nedokáže vysávať. K ručnému prístroju je k dispozícii veľké množstvo príslušenstva. Vyberať je možné z troch malých a troch veľkých kief (všetky farebne odlíšené), ďalej kefy na dlaždice, stierky a dvoch malých handričiek. Výrobca tu myslel na zásady hygienického upratovania – každá farba kefy by mala pripadnúť na inú časť vašej domácnosti.

Vysávač má bežný elektrický kábel, čo niekedy komplikuje samotné vysávanie. Kábel navyše nie je samonavíjací, takže si s ním musíte v každej situácii poradiť ručne. Okrem nepraktického kábla je pri vysávači potrebné spomenúť väčšiu hmotnosť. Pri upratovaní väčšej plochy sa človek pri manipulácii s vysávačom celkom zapotí, s jeho váhou 7 kg sa radí k ťažkým prístrojom vo svojej kategórii. Keď už sme pri tých nedostatkoch, tento model s hlučnosťou 84 decibelov narobí pri práci pomerne dosť hluku. Pre porovnanie, jeden z najlepšie hodnotených konkurenčných tyčových vysávačov Dyson V10 absolute dosahuje počas akcie 72 dB. Všeobecne môžeme povedať, že vysávače, ktoré sa pohybujú do 76 dB sú nášmu sluchu komfortné.

Prezrite si ďalšie recenzované vysávače.

Zistiť cenu
7.8Expert Score
Rowenta RY8561WH Clean & Steam Multi

Pokiaľ hľadáte multifunkčného pomocníka do domácnosti v strednej cenovej kategórii, Rowenta RY8561 WH Clean & Steam Multi by mohla byť to pravé. Kábel bez možnosti navíjanie ľahko komplikuje manipuláciu s prístrojom, ale zase netreba myslieť na nabíjanie a nehrozí vybitie batérie počas upratovania. Napriek jeho hlučnosti ide o výkonný stroj, ktorý zbaví domácnosť nečistôt efektívne a bez zbytočného použitia čistiacich prostriedkov. Na bežné upratovanie podláh je veľkou výhodou vysávanie a vytieranie pomocou pary naraz.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
9
Hlučnosť
4
Výdrž
10
Výbava
7
Plusy
 • dokáže vysávať a vytierať naraz
 • veľké množstvo príslušenstva
 • ekologické upratovanie bez použitia čistiacich prostriedkov
Mínusy
 • väčšia váha prístroja
 • ručný parný čistič nevie vysávať
 • hlučnosť

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo