Recenzia Remington S 5505

Dosiahnite uhladené a perfektne rovné vlasy pomocou žehličky Pro-Ceramic Ultra Remington S 5505. Úzke a plávajúce doštičky zaistia dokonalú rovnosť vlasov, nastaviteľná teplota od 150 do 230 ° C si zase poradí s každým typom vlasov! Spoľahnúť sa môžete na funkciu rýchleho zahrievania, displej aj automatické vypnutie po 60 minútach nečinnosti. Pozrite sa, čo vám žehlička na vlasy Remington S 5505 ponúkne ďalej.

Parametre

Materiál žehliacich plôchkeramika
Starostlivosť o vlasyplávajúce plochy pre rovnomerný tlak
Automatické vypnutieáno (po 60 minútach)
Regulácia teplotyáno
Doba nahriatia15 sekúnd
Zobrazovacie zariadenieLED displej
Zámok teplotného nastaveniaáno
Otočný kabeláno
Teplotný rozsah v °C150–230

Ako sa s ňou upravujú vlasy

Remington S 5505 vám umožní mať dokonale rovné vlasy a pomôže vám k tomu vďaka niekoľkým kľúčovým prvkom. Žehlička má ešte prídavok v názve, a to Pro-Ceramic Ultra. To znamená, že žehliace plochy sú vyrobené zo zdokonalenej keramiky. Tá so sebou prináša hladšie žehliace plochy, a tým pádom aj zdokonalené žehlenie vašich vlasov. Plochy tiež lepšie kĺžu po vlasoch, ktoré sa tak nepoškodia. Žehlička dokáže vďaka týmto vlastnostiam vytvoriť účes, ktorý vám bude robiť radosť oveľa dlhšie!

Veľkou výhodou je rozsah teplôt aj rýchlosť zahriatia. Remington S 5505 disponuje možnosťou nastavenia teplôt od 150 do 230 °C, vždy po 10 °C. Vďaka funkcii „Boost“ je žehlička nahriata a pripravená na použitie počas 15 sekúnd (na 150 °C). Majte ale na pamäti, že pokiaľ chcete vyššie teploty presahujúce 190 °C, môže sa žehlička nahrievať až 70 sekúnd. Akú teplotu zvolíte záleží predovšetkým na vašich vlasoch. Informáciu o aktuálnej teplote vám potom poskytne LCD displej. Na ňom potom uvidíte aj informáciu o tom, na aký výkon Remington S 5505 funguje. To je znázornené jednou až štyrmi čiarami na pravej strane displeja. Samotnú teplotu potom nastavujete pomocou tlačidiel „+“ a „-„, ktoré sa nachádzajú na samotnej žehličke kúsok pod displejom.

Žehlička na vlasy potom disponuje aj funkciou automatického vypnutia. Pokiaľ nebudete prístroj po dobu 60 minút využívať, sama sa vypne. Nemusíte tak dlho premýšľať nad tým, či ste žehličku nechali v zásuvke alebo nie. Vypne sa skôr, než spôsobí nejakú neplechu. Tým by sa ľahko znížila aj spotreba či riziko potenciálnej škody.

Žehlička na vlasy Remington S5505 je vybavená užšími, ale dlhšími žehliacimi plochami. To umožňuje dokonalé narovnanie vlasov už od korienkov. Vďaka tejto vlastnosti zvládnete dokonalý styling aj u vás v kúpeľni. K bezchybnému účesu vám pomôžu aj plávajúce plochy žehličky. Tie sa prispôsobujú vlasom a zaisťujú rovnomerný tlak a teplotu po celej dĺžke vlasov. Vlasy tak narovnáte ľahšie a rýchlejšie. Aj veľmi kučeravé vlasy zvládne žehlička narovnať za 10 minút. Šírka žehliacich doštičiek je potom 25 mm.

Posledné, na čo sa v tejto recenzii zameriame, je prívodný kábel a tvar žehličky. Prívodný kábel je otočný, takže si ho môžete nastaviť do takej polohy, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Škoda je, že je kábel pomerne krátky (1,8 m), musíte tak byť bližšie zásuvke. Ostatné žehličky disponujú káblom s dĺžkou 3 m a viac. Samotný tvar žehličky je viac okrúhly, je tak vyššie riziko prevrátenia. Na to si treba dávať pozor!

Doplníme, že žehlička nedisponuje ionizátorom. Ten zbiera molekuly vody, do ktorých pridáva elektróny. Vďaka tomuto procesu sa vo vlasoch neutralizujú katióny, ktoré nie sú pre vlasy prospešné. Vďaka ionizátoru po styligne vlasy neelektrizujú (nestoja na hlave), sú vlhkejšie a lesklejšie. Ocenia ho predovšetkým tí, ktorí trpia lámavosťou vlasov. Príkon žehličky dosahuje hodnotu 42 W. Pre ľahšie skladovanie potom Remington S 5505 ponúkne aj uzamykateľný kĺb. Ten zaistí, že sa žehlička, presnejšie jej ramená neotvoria. To v kombinácii s cestovným puzdrom môžete Remington S 5505 vziať kamkoľvek so sebou, rovnako ako ho dobre uskladníte aj u vás doma. Teraz už o žehličke viete všetko podstatné.

Teplota a typ vlasov

 • 150–170 °C – teplota určená pre slabé, jemné alebo poškodené vlasy. Túto teplotu využijete aj v prípade, že máte vlasy farbené.
 • 170-200 ° C – teplota určená pre normálne zdravé vlasy.
 • 200-230 ° C – teplota pre vlnité a ťažko tvarovateľné vlasy.

Počas žehlenia svojich vlasov vždy pamätajte, že na ne pôsobí vyššia teplota. Dávajte si preto pozor, aby ste si vlasy pri žehlení nespálili.

Špeciálna funkcie žehlenia

Na rovinu, táto žehlička nie je úplná špička a preto aj jej výbava je pomerne štandardná. Ale neznamená to ani, že je zlá. Remington S 5505 disponuje špeciálnou funkciou „Boost“, pomocou ktorej môžete nahriať žehliace plochy behom 15 sekúnd. Môžete tak vykúzliť dokonalý účet aj v prípade, že sa práve ponáhľate.

Žehlička potom disponuje aj tzv. plávajúcimi plochami. Tie zaisťujú rovnomerný tlak na vlasy po celej ich dĺžke. Vlasy tak dokážete vyžehliť úplne dokonale, a to od korienkov, až po ich končeky.

Spoľahnúť sa potom môžete aj na zdokonalenú keramiku, ktorá sa nachádza na žehliacich plochách. To prináša lepšie vlastnosti pri žehlení, vlasy tak toľko netrpia a sú zdravšie.

Radi by ste vybrali inú recenzovanú žehličku na vlasy?

Zistiť cenu
7.9Expert Score
Hodnotenie Remington S 5505

Žehlička na vlasy Remington S 5505 disponuje zdokonalenou keramikou na žehliacich plochách, čo umožňuje ešte lepšie vyžehlenie vašich vlasov. Vďaka automatickému vypnutiu už nemusíte premýšľať o tom, či ste vytiahli prívodný kábel z napájania. Aj keď by sa mohla vypínať o niečo skôr. O aktuálnej teplote vás informuje prehľadný LCD displej. Pokiaľ hľadáte žehličku, s ktorou dokážete urobiť účes, ako od kaderníčky aj u vás doma, bude pre vás tento výrobok ako stvorený. Žehlička Remington S 5505 by rozhodne mohla mať dlhší prívodný kábel a trošku lepšie riešený tvar. Vďaka zaguľateniu má žehlička pri väčšej neopatrnosti tendenciu sa prevrátiť. Sú to ale iba dve chybky na inak podarenom výrobku.

Plusy
 • plávajúce žehliace plochy
 • funkcia automatického vypnutia
 • doba nahriatia je iba 15 sekúnd (na základnú teplotu)
Mínusy
 • slabšie termo puzdro
 • kratší prívodný kábel
 • okrúhly tvar, ktorý hrozí prevrátením

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo