Recenzia Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

Čo by mal spĺňať perfektný fén na vlasy? Okrem dostatočného výkonu aj dostatočnú šetrnosť pri bežnom používaní. Pozrite sa, či z tohto pohľadu obstojí model fénu Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer. V podrobnej recenzii sa dozviete všetky kľúčové parametre, čo vám môže pomôcť s rozhodovaním, či je daný model tou najlepšou voľbou pre vás.

Parametre

Príkon1 800
Počet rýchlostí2
Počet teplôt3
Ionizáciaáno
Studený vzducháno
Hmotnosť0,54 kg
Dĺžka kábla1,7 m
Difúzornie
Automatické vypnutieáno

Predstavenie

Na prvý pohľad pomerne malý sušič vlasov od značky Xiaomi prekvapí veľkým výkonom. V malom bielom tele prístroja sa totiž ukrýva výkon 1800 W. Ten je možné korigovať pomocou dvoch úrovní rýchlosti a hneď troch rôznych teplôt. Môžete si tak vybrať, či si vlasy budete fénovať studeným, mierne teplým alebo viac teplým vzduchom. Vďaka tomu ľahko prispôsobíte rýchlosť fénovania a získate postup šetrný aj k jemným vlasom. Hlavnou prednosťou je využitie iónovej technológie sušenia vlasov, kedy je možné skombinovať šetrnosť s rýchlosťou. Ióny vody totiž neustále prúdia na vlasy, čím znižujú statickú hydratáciu, takže je možné sušenie bez straty hydratácie. Naozaj efektívne fungovanie tejto technológie sľubujú tvorcovia fénu vďaka oddeleniu kanála pre tok vodných iónov. Ten nie je v priamom kontakte s teplom, takže dochádza iba k minimálnym stratám. Ióny tým pádom môžu efektívne podporovať hydratáciu a ochranu štruktúry vlasov.

Fén má kábel dlhý 1,7 metrov. Celková hmotnosť je 547 gramov, čo je pomerne málo rovnako tak ako rozmery, ktoré sú v porovnaní s podobne výkonnými konkurentmi, o niečo menšie. Vďaka tomu môže ísť aj fén vhodný aj na cestovanie. V balení nájdete jeden fén, otočnú hubicu o 360 stupňov pre optimálne nastavenie prúdu vzduchu a nechýba ani prehľadný manuál. Práve jednoduchosť prevedenia aj jednoduché ovládanie vytvára fén, ktorý sľubuje bezproblémové a príjemné použitie pri každom vysúšaní vlasov. Hlučnosť nie je žiadnym prekvapením a pohybuje sa v bežnej hodnote ako u iných fénov.

Z pohľadu šetrného, ​​ale napriek tomu efektívneho vysušenia vlasov, ktoré netrvá príliš dlho, je veľmi zaujímavé inteligentné nastavenie teploty. Fén si dokáže do istej miery sám korigovať, kedy je potrebné zvoliť vyššiu teplotu na veľmi mokré vlasy a kedy ide naopak iba o mierne a šetrné dosušenie, pre ktoré stačí nižšia teplota. Podľa teploty okolitého vzduchu dokáže ľahko rozpoznať, či nedochádza k presušovaniu pri nebezpečne vysokých teplotách. Pokiaľ áno, je teplota prúdu vzduchu o niečo zmiernená. O jednoduchom použití svedčí aj prítomnosť jedného jediného nástavca. Ten je k telu fénu pripevnený pomocou magnetu, takže umožňuje natáčanie viac-menej akokoľvek v rozmedzí 360 stupňov. Súčasťou je iba jeden nástavec, kedy k fénu nie je difuzér.

Čo vie

Pri pohľade na malý elegantne biely fén v jednoduchom dizajne si možno pomyslíte, že ide o základný model, ktorý toho nemá veľmi čo ponúknuť. Opak je ale pravdou. Aj napriek svojej nenápadnosti a relatívnej jednoduchosti ide o fén, ktorý si zaslúži náležitú pozornosť pri výbere toho správneho kúsku, ktorý vám bude pomáhať v pravidelnej starostlivosti o vlasy. Už len pomerne vysoký výkon vďaka príkonu 1 800 W je predzvesťou toho, že pôjde o poriadny fén, ktorý si bez väčších problémov poradí aj s hustými a dlhými vlasmi. Kábel o dĺžke 1,7 metrov umožňuje pohodlné fénovanie viac-menej kdekoľvek.

Z pohľadu designu ide o jasnú stávku na jednoduchosť a eleganciu, čo mnoho ľudí určite ocenia. Jemný biely dizajn celého fénu vrátane napájacieho kábla sa totiž hodí úplne ku všetkému a skvele zapadne do akejkoľvek kúpeľne. Skladné rozmery oceníte aj pri cestovaní, keď tento fén zaberie veľmi málo miesta aj napriek tomu, že nie je skladací, ako iné modely. Vonkajší obal je tvorený kvalitnejším matným plastom, vnútorné časti fénu sú z hliníka a podobných materiálov. Skrátka dostatočná kvalita na bežné používanie pri vysúšaní vlasov po umytí aj v rámci stylingu.

V rámci praktického využitia si môžete vybrať, či si zvolíte nastavenie konštantnej teploty, kedy máte na výber z troch rôznych možností, alebo zvolíte variantu inteligentného prispôsobovania. Vďaka tejto chytrej funkcii totiž maximálne znížite riziko sušenia vlasov príliš vysokou teplotou, čo má mnohokrát za následok ich zbytočné poškodzovanie. Vďaka čidlu si fén sám spozná, či je teplota okolitého vzduchu už príliš vysoká, alebo je možné pridať vyššiu teplotu. Práve toto inteligentné nastavenie tak umožňuje časovo veľmi efektívne použitie. Fén je dodávaný s jedným univerzálnym nástavcom na smerovanie prúdu vzduchu. Ten si môžete natočiť do požadovanej polohy vďaka magnetickému uchyteniu. Pre niekoho však môže byť nepríjemnou komplikáciou absencia difuzéra, pomocou ktorého dokážete vytvoriť nadýchaný účes. Pri tomto féne tak nezostáva nič iné ako kombinácia s vhodnou kefou na dosiahnutie požadovaného tvaru účesu. Len to nie je tak ľahké.

Fén musí okrem dostatočného výkonu ponúknuť aj šetrnosť k vlasom. A presne toto model Xiaomi Mi Ionic Hair spĺňa, pretože využívanie modernej ionizačnej technológii. Tá je navyše dotiahnutá takmer do dokonalosti vďaka tomu, že sú vodné ióny oddelené od hlavného toku teplého vzduchu. Fénovanie je vďaka tomu rovnomerné as citom pre vlasovú štruktúru. Môžu tak čo najlepšie pomáhať chrániť vlasy. Udržanie dostatočnej miery hydratácie vlasov pri fénovaní by tak nemal byť žiadny veľký problém. Tenká rukoväť a nízka hmotnosť len necelých 550 gramov samotný proces fénovania nijako zvlášť nekomplikuje. Tvarovanie síce nie je nijako vyložene ergonomické, ale napriek tomu sa fén dobre drží. Rovnako tlačidlá pre ovládanie sú ľahko dostupné na prednej strane rukoväte, takže prepínanie zvládnete aj rovno počas fénovania.

Vzhľadom na primeranú cenu za kvalitný a výkonný fén ide o model, ktorý je vhodný naozaj pre každého. Ľubovoľne nastaviteľný nástavec aj výber z dvoch rýchlostí a troch úrovní teploty vytvára taký fén, ktorý využijú muži s kratšími vlasmi, ale aj ženy na vysušenie bohatej, dlhej a hustej hrivy. Pomer ceny a výkonu je na veľmi dobrej úrovni, čo môže byť ukazovateľ, že práve tento fén mohol byť tou správnou voľbou pre vás.

Zaujímajú vás iné recenzované fény na vlasy?

Zistiť cenu
8.5Expert Score
Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

Univerzálne a výkonné fén Xiaomi Mi Ionic Hair poteší každého, kto chce mať vlasy rýchlo vysušené, ale zároveň hydratované a čo najmenej poškodené. V jemnom elegantnom a skladnom féne sa ukrýva značná sila a možnosti nastavenia. Moderná ionizačná technológia pomáha chrániť štruktúru vlasov počas fénovania. K fénu je dodávaný jeden nástavec s možnosťou ľubovoľného pootočenia. Niekomu však môžu chýbať iné nástavce, ako je napríklad difuzér.

Plusy
 • malé a skladné rozmery
 • efektívny výkon
 • inteligentné prispôsobenie teploty
 • výkonná ionizačná technológia
Mínusy
 • absencia difuzéra

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo