Recenzia Rowenta Power Straight CF5820F0

Žehliace kefy sú určené na narovnávanie vlasov a na tvarovanie hladkých a rovných účesov. Podobne ako žehličky na vlasy vyrovnávajú vlas pomocou tepla. Na rozdiel od hladkých žehličiek na vlasy má kefa štetiny, ktoré vlasy zachytia a natiahnu. Proces žehlenia s týmto prístrojom tak pripomína pomalé česanie, je šetrný k vlasom a manipulácia s ním je veľmi jednoduchá. Žehliaca kefa Rowenta Power Straight CF5820F0 je určená špeciálne pre vlnité a kučeravé vlasy. Počas chvíľky tak vyžehlíte aj tú najkučeranejšiu hustú hrivu. Štetiny tejto žehliacej kefy s trojitým účinkom zachytávajú, napínajú a žehlia vlasy rýchlo a efektívne. Vďaka nastaviteľnej teplote a keramickému povrchu je kefa šetrná k vlasom. Navyše disponuje generátorom iónov pre hladké splývavé vlasy bez statickej elektriny. Vďaka tvaru a možnosti zachytiť vlasy už pri korienkoch získava účes objem od hlavy až ku končekom. Vlasy sú lesklé a nie sú nepoddajné.

Parametre

Materiál žehliacich plôchkeramika
Starostlivosť o vlasygenerátor iónov
Automatické vypnutieáno
Regulácia teploty160°C, 180°C, 200°C
Doba nahriatia45 sekundy
Zobrazovacie zariadenieLED displej
Zámok teplotného nastavenianie
Otočný kabeláno
Teplotný rozsah v °C160 – 200

Práca so žehliacou kefou Rowenta Power Straight CF5820F0 je veľmi jednoduchá a pohodlná. Po zapnutí tlačidla zapnuté/vypnuté sa kefa ohreje za 45 sekúnd na základnú teplotu. Tento rýchly štart ušetrí ráno drahocenné chvíľky. Pomocou tlačidiel + a – zvolíte teplotu. Čím vyššia teplota je, tým dlhšie nahriatie trvá. Na jednoduchom displeji vidíte svietiť kontrolku pri zvolenej teplote. Tento výrobok bohužiaľ nemá zámok na uzamknutie tlačidiel a môže sa teda stať, že sa vám pri manipulácii teplota prepne.

Vlasy vyhladzujte po jednotlivých prameňoch smerom od korienkov ku končekom plynulým pohybom. Opakujete tak dlho, kým vlasy nie sú hladké. Kefa je vybavená štetinami s trojitým účinkom, ktoré zachytávajú, napínajú a žehlia vlasy rýchlo a efektívne. Premyslený systém štetín vás zbaví krepatosti v celej diaľke vlasov. Žehlenie začína 40 štetinami, ktoré vlasy uchopia pri korienkoch a pridržia ich. Dva typy štetín napnú kučeravé vlasy a následne sieť 100 vyhrievaných hrotov s keramickým povrchom vlnité vlasy vyžehlia. Kefa disponuje 1,8 m dlhým káblom s otočným ústím, takže sa prívodný kábel počas manipulácie nezamotáva.

Veľmi praktická je aj funkcia automatického vypnutia prístroja po jednej hodine, čo ocenia obzvlášť chronickí zapomínači. Osobne nechápem, prečo výrobcovia nezvolili napríklad pätnásť minút. Ale je to tak aj pri mnohých žehličkách na vlasy. Výrobca uvádza úsporu času oproti žehleniu žehličkou až 33%, čo je v rannom zhone slušný bonus. Osobne myslím, že na to je potrebné veľa cviku. Ja som zvyknutá na žehličku a s ňou dosahujem podobný čas. Verím však, že časom by to mohlo byť s kefou rýchlejšie. Vlasy by pred žehlením mali byť umyté, suché a zbavené všetkých zvyškov stylingových prípravkov, ktoré by mohli pri žehlení zahriatím poškodiť vlasy.

Teplota a typ vlasov

Pre optimálny výsledok je potrebné zvoliť teplotu zodpovedajúcu štruktúre vlasov. Kefa Rowenta Power Straight CF5820F0 disponuje tromi možnosťami nastavenia teploty, čo je bežný štandard. Niektoré kefy pracujú s teplotami v rozmedzí 80-220 ° C, teda obsiahnu na najnižšiu hranicu teplotu vhodnú len pre superjemné vlasy a na hornú hranicu pre hustú a nepoddajnú štruktúru vlasov.

Recenzentky sa však zhodujú, že u tohto prístroja je voľba teplotného rozsahu 160-200 ° C plne dostačujúca aj na veľmi hustú kučeravú hrivu. Pomocou tlačidla + a – môžete voliť medzi:

 • 160,
 • 180 a
 • 200 °C.

Zelená dióda na jednoduchom displeji vám ukáže, akú teplotu ste zvolili. 160 °C je najnižšia teplota, ktorú môžete nastaviť. Je určená na starostlivosť o jemné, poškodené alebo farbené vlasy. Pre normálne vlasy bude stačiť teplota 180 ° C a maximálnu dvojstovku použijete v prípade, že máte silné husté a kučeravé vlasy.

Vďaka keramickému povrchu, šírke a rovnomerne zahriatemu telu prístroja však na vyžehlenie stačí nižšia teplota, než na ktorú ste zvyknutí napríklad pri žehličkách. Pokiaľ si neviete rady, akú teplotu zvoliť pre váš typ vlasov, odporúča sa začať na najnižšom stupni a postupne podľa potreby zvyšovať. Čím vyššia teplota, tým viac sa vlasy vysušujú a dochádza k ich poškodeniu.

Špeciálne funkcie

Technológia tepelnej regulácie zaisťuje stálu a rovnomernú teplotu všetkých ohrievacích plôch. Vlasy sa teda nahrievajú a vyhladzujú rovnomerne v celej ploche kefy, čo urýchľuje celý proces oproti žehličke, ktorá má malú vyhrievanú plochu. Táto žehliaca kefa dodá vlasom hebkosť a hydratáciu vďaka generátoru iónov. Ten vytvára záporne nabité ióny, ktoré sa prenášajú do vlasov, kde neutralizujú kladne nabité ióny obsiahnuté vo vlasoch. Inými slovami eliminujú statickú energiu vo vlasoch. Tie potom nie sú krepaté a pôsobia hebko na dotyk.

Zaujímajú vás ďalšie recenzované žehličky?

Zistiť cenu

 

9Expert Score
Žehliaca kefa Rowenta Power Straight CF5820F0

Žehliaca kefa Rowenta Power Straight CF5820F0 je skvelou alternatívou žehličky na vlasy predovšetkým pre majiteľky husté vlnité, alebo kučeravé hrivy. Oproti žehleniu žehličkou na vlasy môže byť rýchlejšia, ale aj šetrnejšia k vlasom. Navyše účes získa objem od korienkov ku končekom. Jediné, čo by sa v porovnaní so žehličkou dalo považovať za mínus je to, že účes vydrží o trochu kratšiu dobu. Kefa disponuje štetinami, ktoré vlasy zachytia, natiahnu a vyhladia pomocou prepracovaného systému troch druhov štetín/ hrotov. Keramický povrch je šetrný k vlasom a vďaka stálej a rovnomernej teplote ohrievacích plôch je rýchly a výkonný aj pri nižších teplotách. Rukoväť kefy je dostatočne dlhá, takže manipulácia s ňou je veľmi jednoduchá a praktická. Oceňujeme otočný kábel a funkciu automatického vypnutia. Jediné, čo zamrzí, je absencia zámku pre tlačidlá, čo však nebýva štandardným vybavením týchto prístrojov.

Plusy
 • Rýchle nahriatie
 • Otočný kábel
 • Keramický povrch
 • Technológia tepelnej regulácie + Ionizátor
Mínusy
 • Nie je zámok pre uzamknutie tlačidiel

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo