Recenzia Rowenta SF 6220

Žehlička na vlasy Rowenta Expertis Liss and Curl Ultimate je skvelým pomocníkom do vašej kúpeľne. Vďaka rýchlemu nahriatiu je prakticky ihneď použiteľná na žehlenie. Výhodou je aj dvojitý ionizátor, ktorý sa o vaše vlasy dokonale postará. Pozrite sa na našu recenziu, čo všetko vám žehlička na vlasy prinesie!

Parametre

Materiál žehliacich plôchkeramika
Starostlivosť o vlasykeramické ohrievacie doštičky
Automatické vypnutieáno
Regulácia teplotyáno
Doba nahriatia15 sekundy
Zobrazovacie zariadeniedisplej
Zámok teplotného nastaveniaáno
Otočný kabeláno
Teplotný rozsah v °C130-230

Ako sa s ňou upravujú vlasy

 

Žehlička na vlasy Rowenta Expertis Liss and Curl Ultimate disponuje hneď dvojitým ionizátorom. Ten sa stará o to, aby vlasy vyzerali zdravšie, lesklejšie a účes tak bol dokonalý. Pomáha totiž neutralizovať statickú elektrinu a vďaka tomu vlasy aj hydratuje. Ionizátor tak sám o sebe je pre vlasy prospešný, je teda veľkou výhodou, že ním Rowenta Expertise disponuje.

Vďaka povrchu Nano Ceramic zase vlasy pri žehlení príjemne kĺžu, nedochádza k ich pripaľovaniu a môže sa vám tak podariť účes ako zo salónu. K tomu napomôžu aj plávajúce dosky, ktoré zase zaisťujú rovnomerný tlak po celej dĺžke vlasov. Drobnou nevýhodou môže byť fakt, že žehlička nedisponuje nijako veľkými žehliacimi doskami, preto môže byť žehlenie bujných vlasov trošku problém.

Aby sa so žehličkou dobre manipulovalo, môžete sa spoľahnúť na otočnú šnúru, ktorá sa dokáže otáčať dookola o 360 °. Budete tak mať zaistený dostatočný komfort pri jej používaní. Ku komfortu pridajú aj uzamykateľné žehliace dosky. Vďaka nim budete mať istotu, že sa vám žehlička neotvorí v kúpeľňovej skrinke alebo napríklad počas vašich ciest. Navyše, jej rukoväť má na svojom povrchu jemné vrúbky, vďaka ktorým sa dobre drží. Aj keď budete mať vlhké ruky, žehlička nemá tendenciu vypadávať z rúk.

Rozmery žehličky sú robené tak, že potešia všetkých. Aj keď máte menšie ruky, žehličku môžete pohodlne uchopiť a vyčarovať nádherný účes.

Teplota a typ vlasov

Teplotný rozsah je v prípade žehličky Rowenta Expertis Liss and Curl Ultimate od 130 do 230 °C. Tento rozsah je teda vhodný ako pre poškodené a riedke vlasy, tak aj po bujnej kadere. Spoľahnúť sa môžete na rýchle rozohriatie žehličky, ktorá môže byť pripravená na použitie už počas 15 sekúnd. Pochopiteľne na 130 stupňov. Čím vyššia má byť teplota, tým dlhšie si musíte počkať. Ale jej rýchlosť je porovnateľná s konkurenciou. Ľudia si rýchlosť nahriatia skutočne pochvaľujú. Ak hľadáte žehličku, ktorá je naozaj rýchlo pripravená na použitie, neváhajte a kúpte si túto. Žehlička navyše veľmi dobre pracuje s vlasmi aj pri nižšej teplote, čo je rozhodne výhoda pre každého, kto má poškodené vlasy a bojí sa, že vyššia teplota by vlasy úplne zničila.

Požadovanú teplotu môžete jednoducho nastaviť vďaka prehľadnému farebnému displeju. Ten je navyše pomerne veľký, takže sa naň bez problémov uvidíte. Čím vyššiu teplotu nastavujete, tým červenšia teplota je. Naopak čím nižšiu teplotu si prajete, tým zelenšie čísla sú. Žehlička je navyše pripravená na použitie počas 15 sekúnd. Pokiaľ sa teda ponáhľate, je táto funkcia skvelá. Niekoho môže zaraziť fakt, že si žehlička nepamätá poslednú nastavenú teplotu. Pred každým žehlením si ju tak musíte nastaviť sami, čo môže byť niekedy otravné.

Navyše, ak sa budete ponáhľať a nebudete si istí, či ste žehličku vypli, môžete zostať v pokoji. Tento typ totiž disponuje funkciou automatického vypnutia. Tá sa postará o to, že v prípade dlhšej nečinnosti sa žehlička jednoducho sama vypne, a nespôsobí tak žiadne problémy.

Trošku zamrzí, že výrobca nedodáva spolu so žehličkou aj puzdro. To by sa hodilo najmä v prípade, keď by ste si chceli vziať žehličku so sebou napríklad na dovolenku alebo na služobnú cestu. Puzdro by sa skvele hodilo aj na uskladnenie v kúpeľni, aby nedošlo k jej poškodeniu. Rovnako tak na žehličke nenájdete očko na zavesenie, vďaka ktorému by ste mali žehličku ihneď po ruke.

Špeciálna funkcia žehlenia

Hlavnou špeciálnou funkciou žehlenia je ionizátor. Ten sa postará o elimináciu statickej elektriny, vďaka tomu sa vlasy budú upravovať lepšie a rýchlejšie. Ionizátor tiež funguje tak, že premieňa škodlivé ióny vo vašich vlasoch na zdravšie, čím je zaistená aj dokonalá hydratácia. Vlasy sú potom lesklejšie a celkovo sa ľahšie upravujú. Nevýhodou však je, že si nemôžete silu ionizácie nastaviť. Touto funkciou už žehlička bohužiaľ nedisponuje.

Chcete si pozrieť iné recenzované žehličky?

Zistiť cenu
8.3Expert Score
Hodnotenie Rowenta SF 6220

Žehlička na vlasy Rowenta Expertise Liss nad Curl Ultimate ponúkne vysoký rozsah teplôt aj rýchle nahriatie na základnú teplotu počas 15 sekúnd. Pokiaľ sa teda ponáhľate a potrebujete vytvoriť dokonalý účes, táto žehlička vám s tým pomôže. Spoľahnúť sa môžete aj na dvojitý ionizátor, ktorý vaše vlasy dostatočne hydratuje. Nevýhodou je, že nijako nemôžete nastaviť mieru ionizácie, čo je škoda. Ďalšou nevýhodou sú potom menšie žehliace plochy. To znamená problém predovšetkým pri narovnávaní bujných vlasov. Na kučery a styling je to ale žehlička bezproblémová. Jej celkové spracovanie je navyše perfektné. Výrobca v tomto ohľade myslel na každý detail a dokázal tak vyrobiť skutočne podarenú žehličku, ktorú ocení úplne každý. Avšak úplná špička to nie je.

Plusy
 • Skvele padne do ruky
 • Rýchle nahriatie do 15 sekúnd
 • Vysoký rozsah teplôt
 • Vhodná na styling a kudrlinky
Mínusy
 • Nenastaviteľný ionizátor
 • Menšie žehliace plochy
 • Vyššie teploty sa nahrievajú dlhšie

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo