Recenzia Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

Xiaomi Mi G10 je tyčový vysávač, ktorý zaujme predovšetkým svojou cenou v kombinácii so silným výkonom. Tri stupne vysávania by si mali poradiť takmer s každým smetím na tvrdej podlahe, koberci či nábytku. Poďme sa pozrieť na jeho klady aj zápory a zistiť, či je model od Xiaomi ten najlepší pomocník, ktorý sa hodí na rýchle upratovanie domácnosti.

Parametre

Typakumulátorový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius1,3 m
Typ batérieLi-Ion
Kapacita batérie3 000
Doba nabíjania210 min
Výdrž na jedno nabitie65
Stupne výkonuEco, Standard (Auto), High powe
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,6 l
Hmotnosť4 kg
Účinnosť vysávania na koberce-
Účinnosť vysávania na podlahu-
Príkon450 W
Hlasitosť79 dB
Rozmery VxŠxH (cm)128,6 x 21,4 x 25,6
HEPA filteráno
LED osvetlenienie
Mokré vysávanieáno
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťáno
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostiáno
PríslušenstvoPredlžovacia tyč, Rotačná kefa, Mini elektrická kefa, Kefová tryska 2 v 1, Štrbinová tryska, Úložný dok, Nádobka na vodu, Textilný mop


Obsah balenia

Vysávač sa skladá z troch hlavných častí:

 1. ručného vysávača s motorom a zbernou nádobou,
 2. kovové predlžovacie tyče a
 3. hlavnej rotačnej kefy.

Jednotlivé kusy do seba dobre zapadajú a je možné ich meniť za ďalšie nástavce. Na parkovanie vysávača je určená dokovacia stanica, ktorá zároveň slúži na jeho nabíjanie. Súčasťou balenia je aj slovenský návod na tyčový vysávač Mi vacuum cleaner G10.

Ako ďalšie príslušenstvo dostanete:

 • mini elektrická kefa vhodná hlavne na odstraňovanie chlpov a vlasov,
 • kefovú trysku 2 v 1 pre použitie na záclony, sedačku alebo interiér auta,
 • štrbinovú trysku skvelú pre úzke priestory či rohy,
 • nádobu na vodu a textilný mop na vytieranie.

Pri hľadaní vysávača na internete sa môžete stretnúť aj s jeho anglickým názvom Xiaomi Mi vacuum cleaner G10 alebo Mi vacuum cleaner G10.

Ako vysáva

Xiaomi Mi G10 je bezdrôtový tyčový vysávač s vysokou sacou silou. Na výber máte 3 režimy vysávania: Eco, Standard/Auto a High power. Každý z nich je ale obmedzený výdržou batérie. V režime Eco budete môcť vysávať asi hodinu, 30 – 40 minút v režime Standard a iba 9 minút v najvyššom režime High power. Sacia sila Standard by mal vystačiť na upratovanie bytu o rozlohe 120 m2. Pri nastavení módu Auto sa sacia sila mení automaticky podľa vysávaného povrchu. Pokiaľ teda prejdete z parkiet na koberec, zvýši sa sacia sila a zlepší sa účinnosť vysávania. Hlavná rotačná kefa je navrhnutá tak, aby oba povrchy zvládla bez nutnosti výmeny nástavca. Tvrdé podlahy zvláda vysávať s prehľadom aj na nižší sací výkon. Mierny problém nastáva u kobercov. Tu už treba pridať trochu ľudskej sily. Pravdepodobne aj vďaka kolieskam, ktoré môžu na koberci drhnúť. Ďalší problém vidíme pri vysávaní väčších častíc, ako je napríklad popcorn. Také nečistoty treba prejsť niekoľkokrát, aby ich vysávač pozbieral.

Po zložení a zapojení vás asi ako prvý zaujme veľký farebný displej. Na ňom sa zobrazujú informácie o výdrži batérie a nastavenom režime vysávania. Pomocou dvoch doplňujúcich tlačidiel je možné zmeniť sací výkon či zapnúť alebo zrušiť zámok. Vysávač má dva pracovné režimy:

 • prerušovaný, ktorý sa zapína podržaním spúšťacieho tlačidla a ukončuje jeho uvoľnením,
 • nepretržitý režim, ktorý sa aktivuje stlačením tlačidla zámku na displeji a potom stlačením vypínača.

Ukončiť ho je možné opätovným stlačením tlačidla zámku. Zámok sa vždy automaticky vypne a je nutné ho obnoviť pri každom zapnutí, čo môže byť v jednom dni trochu otravné.

Batérie a výdrž

Podstatnou súčasťou vysávača je Li-Ion batéria s výdržou 3 000 mAh, to je o 500 mAh viac ako má Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light. Veľkou výhodou Xiaomi G10 je možnosť výmeny batérie. Pokiaľ by vám teda v prístroji počas vysávania došla šťava, môžete batériu vymeniť za inú. Plné nabitie zaberie asi 3,5 hodín v dokovacom systéme. Bohužiaľ sa ale ukazuje, že sľuby tu neplnia očakávania (ak často vysávate na plný výkon) a výkon batérie sa začne znižovať zhruba po 6 mesiacoch. Aspoň také sú skúsenosti niekoľkých majiteľov. Nezostane vám teda nič iné, než si dokúpiť náhradné za cenu okolo 100 €. Aby sa batéria šetrila, mali by ste čo najmenej vysávať na najvyšší sací výkon. Čo pochopiteľne nikoho nepoteší.

Čistenie a filtre

Xiaomi G10 je bezvreckový vysávač. Vyluxované smetie sa zbiera do špeciálnej nádoby s 12-cyklónovou filtráciou, kde dochádza k jeho rozdeleniu podľa veľkosti. S najmenšími časticami a alergénmi, ako je napríklad peľ, si poradí HEPA filter. Objem nádoby je 0,6 litrov, čo nie je žiadna hitparáda, ale pri tomto type spotrebiča je to normálna veľkosť. Vysypanie smetí sa vykonáva stlačením jediného gombíka, ktorý otvára veko na spodnej časti. Prachová nádoba sa dá rozložiť na 3 samostatné vodou umývateľné časti. Zostavu cyklónov a pre-filter sa odporúča omývať pod tečúcou vodou každé 3 mesiace. Pri HEPA filtri, ktorý sa nachádza v hornej časti ručného vysávača, je to raz za 4–6 mesiacov. Až vám jedného dňa doslúži, nový si zaobstaráte za cenu okolo 15 €. Údržba vysávača je jednoduchá a rýchla. Väčšina častí sa dá jednoducho rozložiť a umyť vodou. Hlavná rotačná kefa má dokonca zabudovaný špeciálny hrebienok, ktorý mu dodáva samočistiacu schopnosť.

Mopovanie

Určite vás poteší, že Mi G10 môžete využiť aj na mopovanie. Nádoba na vodu, ktorá sa pripája za hlavnú kefu, a látkový mop sú súčasťou balenia. Pokiaľ máte podlahu veľmi znečistenú, je odporúčané ju vysať najskôr zvlášť bez mopovania. Na bežné upratovanie by ale malo stačiť použiť vysávač rovno s mopom. Výhodou je možnosť nastavenia intenzity prietoku vody, podľa prechádzaného povrchu. Ak ste zvyknutí pri vytieraní používať rôzne dezinfekcie a voňavé prípravky, bude sklamaní. V tomto prípade sa nádoba napĺňa iba čistou vodou. Použitie mopu na vysávači asi plne nenahradí ručné vytretie celého bytu, ale v núdzových prípadoch a pri malých nehodách to môžete oceniť. Náhradné mopovacie handry sa dajú kúpiť v sade po dvoch kusoch za niečo málo cez 10 €.

Vysávač sa parkuje zvisle v dokovacom zariadení. Sem sa tiež zmestia trubice z príslušenstva okrem malej rotačnej kefy, čo je trochu nepraktické. Dok slúži navyše na nabíjanie a je tu aj pripravené miesto na náhradnú batériu. Možno najväčšou nevýhodou prístroja je jeho váha 4 kg, ktoré sa hlavne pri dlhšom vysávaní prejavia nepríjemnou bolesťou ruky. Pokiaľ však budete Xiaomi G10 používať na rýchlejšie upratovanie, nemalo by vám to byť prekážkou.

Porovnanie s Dyson V15 Detect Absolute

Pretože Xiaomi Mi G10 je veľmi podobný modelom značky Dyson, ponúka sa ich porovnanie. V tabuľke ho uvádzame vedľa modelu Dyson V15 Detect Absolute.

 Xiaomi  Mi G10Dyson V15 Detect Absolute
Typ vysávačaakumulátorový, bezvreckovýakumulátorový, bezvreckový
Hmotnosť3 kg4 kg
Kapacita batérie3 000 mAh3 600 mAh
Možnosť výmeny batérieánoáno
Objem prachovej nádoby0,6 l0,77 l
Režimy vysávania33
Osvetlenie hlaviceáno
Doba nabíjanie batérie3,5 hod4,5 hod
Mokré vysávanieánonie
Doba prevádzky65 min60 min
Cena250 €800 €

Oba tyčové vysávače sú si parametre veľmi podobné. Dyson má väčšiu batériu, ktorej zodpovedá predĺžená doba nabíjania. A tiež vyšší sací výkon. Priaznivejšia je aj jeho váha 3 kg. Xiaomi zase ponúka navyše funkciu mokrého vysávania. Užívatelia sa zhodujú, že hoci sa značka Dyson môže javiť ako jednička na trhu, Xiaomi Mi G10 jej šliape na päty a rozhodne víťazí cenou. Vyššej cene modelu Dyson bude zodpovedať použitím kvalitnejších materiálov a lepším spracovaním. A hlavne subjektívne (presné čísla ani jeden z výrobcov neudáva) silnejším vysávaním. Myslíme si ale, že pri bežnom každodennom upratovaní až tak veľký rozdiel nepocítite – hlavne keď si uvedomíte že Mi G10 je 3x lacnejší.

Rady

ChybaŘešení
Vysávač nefungujeUistite sa, že batéria je nabitá / počkajte až vysávač vychladne.
Znížil sa sací výkonVyprázdnite prachovú nádobu a umyte filtre.
Batéria sa nabíja pomalyBatéria má vysokú alebo nízku teplotu, počkajte až sa teplota normalizuje.
Motor vydáva divné zvukyOdstráňte prípadné upchatie hlavného sania otvoru alebo predlžovacej tyče.

Zaujímajú vás iné tyčové vysávače? Pozrite sa na ich recenzie.

Zistiť cenu
7.2Expert Score
Xaomi Mi G10

Xiaomi Mi vacuum cleaner G10 tyčový vysávač bude pre mnohých atraktívny hlavne vďaka nápadnej podobe k vysávačom značky Dyson a zároveň svojou ľudovou cenou. Jeho sací výkon je dostatočný na tvrdé podlahy aj koberce, ktoré bezpečne zbavuje prachu a zvieracích chlpov. Ručný vysávač s nástavcami sa zase hodí na upratovanie sedačky, matracov alebo na vysatie prachu z povrchu nábytku. Vysávač vám bude praktickým pomocníkom pri každodennom rýchlom upratovaní. Jeho hlavné nevýhody vidíme vo váze dosahujúcej 4 kg av batérii, ktorá sa síce dá vymeniť, ale rýchlo sa znižuje jej životnosť.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
8
Hlasitosť
4
Výdrž
8
Výbava
7
Plusy
 • vyčistí koberce aj podlahu bez výmeny kefy/hlavice
 • cena
 • vymeniteľná batéria
 • vysoko účinný na rýchle upratovanie
Mínusy
 • váha
 • výdrž batérie klesá postupom času (rýchlejšie ako by človek čakal)
 • malú rotačnú kefu nemožno pripojiť do doku
 • chýba osvetlenie na hlavnej kefe

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo