Recenzia Garmin Index S2

Ak hľadáte inteligentnú váhu s pripojením Wi-Fi a Bluetooth, ktorá vám ukáže viac ako len vašu telesnú hmotnosť, ale aj informácie o vašom zdraví, určite si zamilujete váhu Index S2 od spoločnosti Garmin. Index S2 dokáže sledovať vašu celkovú hmotnosť, percento telesného tuku, hodnotu BMI, hmotnosť kostrového svalstva a ďalšie údaje. Všetko, čo sa týka vášho tela, môžete sledovať prostredníctvom aplikácie Garmin Connect alebo tiež cez Google Fit a Apple Health. Inteligentná váha doma môže byť prospešná aj pre vašu duševnú pohodu, pretože výsledky vás budú tešiť a motivovať.

Parametre

Presnosť50 g
Nosnosť181 kg
Počet profilov16
Meranie tuku v teleáno
Batérie4x AAA

Predstavenie váhy Garmin

Váha Index S2 od spoločnosti Garmin je ľahká, má funkcie a elegantný vzhľad, ktorý vás príjemne prekvapí. Rozmery sú 25 cm na šírku x 31 cm do hĺbky a 3 cm na výšku. Môžete ju preto pohodlne ukryť pod nízku kúpeľňovú skrinku. Váha je k dispozícii v bielom alebo čiernom jemnom prevedení s farebným digitálnym TFT displejom a lesklým horným povrchom. Je tiež kompatibilná s celým radom náramkov a športtesterov Garmin.

Všetky merania môžete pohodlne zobraziť prostredníctvom Wi-Fi, Bluetooth alebo ANT+. Váhu môžete ovládať prostredníctvom aplikácií Garmin Connect alebo Garmin Connect Mobile, ktoré môžu slúžiť aj ako tréningový denník, v ktorom si môžete pozrieť každý údaj zaznamenaný pri vstupe na váhu. Model nemusí používať len jeden používateľ, k váhe môžete pripojiť až 16 rôznych osôb. V aplikácii môžete tiež nastaviť, ktoré údaje sa majú na stupnici zobrazovať, keď na ňu stúpite.

Ak chcete váhu používať na koberci, odporúča sa na ňu pripevniť nôžky s textilným povrchom, ktoré sú súčasťou balenia.

Čo môže ponúknuť?

Táto inteligentná váha sa určite stane vaším pomocníkom číslo jeden, ak sa snažíte žiť zdravým životným štýlom a chcete sledovať pokroky svojho tela. Hodnoty, ktoré váha meria, sú pomerne presné – alebo aspoň meria stále rovnako. A medzi domácimi váhami patrí k najpresnejším. Dokáže vytvoriť profil až 16 rôznych osôb a odosielať ich údaje na ich osobné účty v príslušnej aplikácii Garmin Connect, čo ocení napríklad veľká rodina, ktorá sa venuje rovnakému koníčku. Dokáže tiež rozpoznať konkrétneho používateľa, ktorý ho zadá.

Váha je skvelá na meranie hodnôt, ako sú:

 • BMI, čo je výpočet pomeru hmotnosti a výšky. Ukáže vám teda, či je váš pomer v zdravom rozmedzí.
 • Ukáže vám percento vody v tele – uistite sa, že nezanedbávate dostatočnú hydratáciu tela.
 • Zmeria vám percentuálny podiel tuku – základného a zásobného telesného tuku. Zistíte percentuálny podiel tuku na vašej telesnej hmotnosti a tiež vývoj v čase.
 • Bude vážiť hmotnosť kostrovej svalovej hmoty – poteší vás, ak uvidíte, že sa počas tréningu zvyšuje.
 • Meria aj hmotnosť kostí, ktorá vám ukáže, koľko vážia vaše kosti.
 • Samozrejme, môže tiež vážiť vašu celkovú hmotnosť. Môžete si ju nechať zmerať v kilogramoch, kameňoch alebo librách.
 • Môže zobrazovať informácie o počasí.

Pomerne rýchlo zmeria všetky metriky, ale našťastie máte merania k dispozícii v aplikácii. Budú k dispozícii na zobrazenie hneď po synchronizácii. Po dokončení merania vás váha informuje o počasí.

Môžete tak pozorovať vývoj všetkých týchto hodnôt vo svojom tele. To je obzvlášť príjemné, ak ste si stanovili konkrétny cieľ, ku ktorému smerujete. Váha dokáže vyhodnotiť aj zmeny od posledného váženia, takže máte vždy prehľad. Ak nemáte po ruke mobilný telefón alebo televízor, váha vám dokáže oznámiť predpoveď počasia. Svoje outdoorové športy môžete plánovať pohodlnejšie. Je tiež zaujímavé sledovať, ako sa vaše telo počas dňa mení – môžete sa vážiť niekoľkokrát denne a pozorovať všetky zmeny. Taktiež môžete sledovať vývoj hmotnosti počas 30 po sebe nasledujúcich dní a sledovať svoj pokrok. 30-dňový graf sa zobrazuje priamo na displeji váhy, čo je naozaj rarita. Je to preto, že pri iných váhach sú tieto informácie zvyčajne k dispozícii len v sprievodnej aplikácii.

Váha funguje na 4 tužkové batérie AAA, ktoré ju udržia nabitú až 9 mesiacov.  Môžete vážiť až do 181 kg, kilogramy sa na displeji zobrazujú zreteľne – veľkými číslicami.

Na meranie váha využíva bioelektrickú impedanciu, čo znamená, že vaším telom v podstate prechádza slabý prúd. Preto musíte pri meraní stáť na váhe bosí. Týmto spôsobom môže váha merať rôzne typy tkanív a vyhodnocovať výsledky na základe stupňa odporu.

Aplikácia a informácie v nej

Namerané informácie sa zobrazia v časti „hmotnosť“ na karte Zdravotné štatistiky. Ak máte povolené zobrazenie, môžete ich vidieť aj na domovskej stránke. V časti „hmotnosť“ uvidíte aj svoje denné, týždenné, mesačné a ročné trendy hmotnosti. Všetky vaše priemerné hodnoty budú uvedené nižšie. Odtiaľ môžete prejsť k ďalším podrobnostiam váženia v daný deň.

Ak vás niektoré merania nezaujímajú, môžete ich sledovanie vypnúť. Napríklad nemusíte sledovať BMI, percento telesného tuku alebo hmotnosť kostí, ak vám tieto údaje nie sú užitočné.

Služba Garmin Connect vám tiež umožňuje spojiť sa s priateľmi alebo rodinou a zdieľať svoje výsledky a úspechy. Kto vie, možno vás výsledky vašej sestry motivujú k väčšiemu pohybu. Alebo si možno večer dáte čokoládu bez výčitiek, pretože viete, že si v porovnaní s výsledkami ostatných nevediete až tak zle.

Trochu nepríjemné je, že aplikácia neposkytuje informácie o tom, či sú namerané hodnoty v zdravom rozmedzí vzhľadom na váš vek, pohlavie a výšku. Na druhej strane oceníte možnosť využívať širokú škálu nástrojov na používanie cvičebných plánov, sledovanie menštruačného cyklu, kontrolu životnosti bicykla alebo bežeckých topánok alebo sledovanie polohy, kde sa nachádzate vy alebo vaši priatelia. Ide o nástroje, ktoré sú v iných fitnes aplikáciách zvyčajne spoplatnené.

Kontrola hmotnosti

Ak chcete zariadenie ovládať a používať, musíte si najprv nainštalovať príslušnú aplikáciu Garmin Connect, prostredníctvom ktorej vám váha zobrazí všetky namerané hodnoty. Prebuďte váhu ľahkým poklepaním špičkou nohy. Na LCD displeji sa zobrazujú ikony, ktoré označujú metriku, ktorú váha práve meria. Po skončení merania stačí znova ťuknúť na váhu a vybrať profil, ktorý ste zadali pri pripojení k účtu Garmin. Merania sa potom odošlú do aplikácie Garmin Connect. Na stupnici sa zobrazuje aj stav pripojenia – či je zariadenie úplne pripojené alebo či hľadá signál.

Ak sa vyskytne akýkoľvek problém s váhou, ktorý sa nedá vyriešiť iným spôsobom, odporúča sa ju resetovať. Na tento účel slúži tlačidlo resetovania na zadnej strane váhy, ktoré však zároveň vymaže všetky údaje a osoby z váhy. Údaje však zostanú vo vašom konte Garmin Connect. Na zadnej strane nájdete aj prepínač jednotiek, v ktorých váha meria, ako aj priehradku na tužkové batérie.

Veľkou výhodou tejto osobnej váhy je pripojenie Wi-Fi. Osobné váhy sa zvyčajne pripájajú cez Bluetooth, čo je však často zdĺhavé a nie vždy spoľahlivé. Vďaka Wi-Fi je váha neustále pripojená.

Zhrnutie

Celkovo by sme Index S2 hodnotili ako veľmi kvalitnú váhu, ktorá vám pomôže dozvedieť sa veľa o sebe a pomôže vám cítiť sa fyzicky lepšie. Výhodou tohto modelu je, že váha dokáže odosielať údaje aj do aplikácií Google Fit a Apple Health, ale najlepšie funguje s aplikáciou Garmin Connect. Ak však máte napríklad hodinky Samsung alebo Fitbit, musíte mať pre svoje zdravotné údaje nainštalované dve aplikácie.

Vzhľadom na pomer cena/výkon je váha jedným z drahších kusov, ale má naozaj dobrú škálu funkcií.  Bohužiaľ, nemôžeme povedať, ako presne váha váži, ale po 3-4 váženiach v priebehu niekoľkých minút bol výsledok stále rovnaký len s malými odchýlkami. Okrem toho spoločnosť Garmin tvrdí, že zlepšila algoritmy pre meranie založené na bioelektrickej impedancii, aby sa pri meraní dosiahli čo najlepšie výsledky.

Zistiť cenu
8.5Expert Score
Garmin Index S2

Táto váha je výborná pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o fitness, zdravý životný štýl a dobrú fyzickú kondíciu. Je vhodná ale aj pre tých, ktorí by sa budovaniu svojej kondície chceli venovať a nevedia, ako začať. Zhodnotili sme ju ako super motivačný nástroj pre tých, ktorí na svojom tele chcú pracovať a vidieť aj tie výsledky, ktoré im telo samo neukáže (napr. množstvo tuku alebo vody v tele, BMI hodnotu a pod…). S touto váhou môžete začať aj budovať svoje sebavedomie a psychickú pohodu, pretože za sebou uvidíte prácu a svoj pokrok.

Ako váži
8
Čo vie
8.5
Vzhľad
9
Plusy
 • môžete na váhe registrovať až 16 užívateľov
 • váha je príjemne ľahká
 • má luxusný dizajn, môže tak byť príjemným interiérovým doplnkom
 • dokáže človeka motivovať k lepším výsledkom
 • upozorní Vás, pokiaľ na ňu vstúpite v ponožkám (nutné vážiť sa bez nich, s nimi by Vám snímače nemohli namerať hodnoty)
 • kompatibilný s náramkami a športtestermi od značky Garmin
Mínusy
 • každá osoba, ktorú chcete na váhe analyzovať musí mať účet v aplikácii Garmin Connect, bez neho to nemožno
 • nevie odosielať dáta do aplikácií Samsung alebo Fitbit, pre milovníkov príslušenstva týchto značiek je to teda nevýhoda
 • vyžaduje pripojenie k Wi-Fi, bez neho váhu nemožno použiť
 • túto váhu nesmú používať ľudia s kardiostimulátorom alebo iným implantovaným elektronickým zariadením

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo